Cvičení evakuace školy - Spešov.

25.listopadu proběhlo cvičení ve Spešově na evakuaci místní školy. Bylo zaměřeno na spolupráci jednotlivých sborů v podobných situacích, zjištění co je který sbor schopen provádět a jak je vybaven. Nacvičovalo se vyhledávání osob v zakouřeném prostoru a jejich evakuace jak pomocí žebříků zvenčí tak s použitím evakuačních přístrojů vnitřkem budovy. Mimo to byla v bylo procvičeno vynášení a ochlazování tlakové lahve. Projevuje se problém vybavení některých sborů především ochrannými prostředky a dýchací technikou, bez níž by bylo skutečné vyhledávání a evakuace osob z podobných budov víceméně nemyslitelné. Spešov i sousední Dolní Lhota jsou například za železničním koridorem a tak se může stát že posily přijedou díky spuštěným závorám se značným zpožděním. Ten samý problém může nastat třeba i v zimě díky zhoršené průjezdnosti komunikací. Samozřejmě je zde také problém řádného výcviku a vyškolení i těchto dost často opovrhovaných JPO – 5. Jak se nechal slyšet jeden ne bezvýznamný placený hasič, „ Jo vy jste pětka, tak to jste k ..píp.!“ Fotografie: výjezd Spešovských hasičů, PS – 12 na vodní zdroj a příprava linky ke škole, škola nám už pěkně čmoudí, první dorazili Ráječtí a připravují se na vstup do problému, příjezd a příprava hasičů z Jestřebí. Protiplynaři neděste se že u nás má každá pětka bégéčka. To jsou cvičné od nás protože jim blaňáci odmítli nafoukat vzducháče, těchovští budou zachraňovat po žebříku zvenku, vynášení prvních obětí, a to jsme v redukovaném počtu my. Jdeme dohledávat a vyvádět či vynášet ty co se tam zapomněli, těchovští se pokoušejí o záchranu figuríny z výšky, spešovské zachránkyně při práci, poslední, kdo přežil, co mělo shořet shořelo, a můžeme balit.