Příprava na soutěž v požárním sportu.

Mimo uvedenou činnost jsme se rozhodli, že bychom se mohli po letech zúčastnit alespoň okrskového kola soutěže v požárním sportu. A to i přesto, že jsme si k této činnosti vypěstovali averzi, protože s hasičinou nemá nic společného a slouží pouze k ničení materiálu a techniky. Nemluvě o tom, že učí hasiče spěchat a bez rozmyslu se někam vrhat, což se potom projevuje zvýšeným úbytkem hasičů při požárech přesně podle hesla "Sovětský požárník - náš vzor". Přesto jsme se začali touto činností alespoň okrajově zabývat a tedy nacvičovat, ale tak, aby v žádném případě nedošlo k nabourání vypěstovaných návyků potřebných u mimořádných událostí. Takže uvidíme, jak to nakonec s celým požárním sportem u nás dopadne. Zvažujeme jiný způsob soutěžení ve stylu soutěží báňských záchranných sborů. V nich nejde ani tak o rychlost, ale především o bodované provádění činností, jejichž teoretická znalost i praktické provedení jsou nutné k provádění všech možných skutečných zásahů.